Мерцішор – це традиційне свято зустрічі весни. В перекладі це слово означає «березень». На честь початку весни 1 березня заведено дарувати однин одному бутоньєрки, які мають бути сплетені з червоних і білих ниток. Червоний колір символізує кохання, а білий – чистоту та ніжність.
        Є  безліч легенд про мерцішор. У нас на Буковині найпоширеніша оповідає, що Сонце спустилось на землю в образі прекрасної дівчини. Вона була дуже гарною. Та лютий змій зачарував її та викрав. З тієї миті весь світ потемнів, люди перестали радіти та співати. Тоді добрий юнак вирішив визволити Сонце. Цілий рік юнак шукав змія, а коли знайшов, то викликав його на двобій, і переміг. Звільнене Сонце піднялось і освітило весь світ: все зацвіло та ожило, люди почали радіти. Та юнак був тяжко поранений. Коли впала на сніг його остання крапля крові, на тому місці зацвів ніжний пролісок – символ весни. З тих пір в день святкування перемоги юнака носять ниточки з червоними та білими квіточками.

1-го березня відзначається надзвичайно світла та радісна подія – свято приходу весни. Учні НВК «Боянська гімназія»  теж відсвяткували традиційне свято приходу весни «Мерцішор».. У нашій школі діти так само обмінялися Мерцішорами, декламували вірші та привітали учнів та вчителів школи із цим чудовим святом.

Класовод 1 класу Кирнац О.І