Із метою широкого залучення учнівського та педагогічного колективів до роботи з виховання в школярів бережливого ставлення до підручників та іншої літератури, поваги до праці людей, які їх створюють, відповідальності за правильне і бережливе використання підручників, посилення ролі книги в навчально-виховному процесі, поповнення книжкового фонду бібліотеки щорічно проводиться шкільна акція «Живи, книго!».

Учнівське самоврядування  разом з бібліотекарем,  на  засіданні затвердили «Єдині вимоги до учнів щодо збереження підручників» та «Критерії оцінювання стану підручників». Учнівське самоврядування раз у квартал проводить рейди-перевірки стану збереження підручників учнями, підсумки яких розміщені на стенді «Живи, книго!», оголошуються на лінійках, аналізуються на батьківських зборах, узагальнюються наказами директора школи «Про стан збереження підручників учнями за І семестр» у січні та «Про результати шкільного огляду-конкурсу «Живи, книго!» у травні місяці.
      Результати перевірки показують, що класні колективи розгорнули змагання за краще збереження підручників. У кожному класі працюють пости бережливих, які слідкують за станом підручників – чи обгорнені, підписані, підклеєні, створено куточки «Живи, книго!», на яких розміщені правила поводження з книгою, критерії оцінювання стану підручників, поради, як продовжити життя книги, рубрики «Книга дякує», «Книга скаржиться». Вони постійно поновлюються новою інформацією. Учні 5-х класів працюють у «Книжковій лікарні», допомагають «лікувати» зношену дитячу літературу. За минулий навчальний рік відремонтовано близько 150 книг.

У бібліотеці створений куточок, де діти мають можливість ознайомитися з правами та обов’язками читачів при користуванні бібліотекою, з порадами, як продовжити життя книжки, відремонтувати пошкоджені підручники та художню літературу.

Учнівське самоврядування , класні керівники провели бесіди : «Підручник –книга кожного», «Моя книга – моє обличчя», «Правила спілкування з книгою», «Гігієна читання», «Книга в житті учнів», «Твій друг – книга», «Сім’я і книга. Ваша домашня бібліотека», «Як створюється книга», «Скільки коштують державні підручники», «Мистецтво бути читачем», «Книги берегти – життя їм продовжити», «Роль книги і бібліотек у культурному житті країни» та інші.
  Для кращого збереження бібліотечного фонду постійно проводиться робота з боржниками бібліотеки. Загублені підручники та художні твори відшкодовуються рівноцінними або такими ж книгами.
    У школі проводиться акція «Подаруй книгу бібліотеці». Вона дала змогу  в 2013-2014 н.р. поповнити фонд бібліотеки на 30 книжок.