Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Восени красиво. Листя на деревах постійно змінює колір, а згодом і зовсім опадає на землю, вистилаючи її м’яким килимом.
      Всюди цвітуть яскраві осінні квіти - айстри, жоржини, хризантеми. Після дощу в лісі багато грибів. На кущах спіють ягоди. У садах теж пора урожаю – стиглі яблука, груші, горіхи, виноград. Це так чудово – зірвати  спіле  яблуко одразу з гілки! Воно солодке і пахуче, дуже смачно.
        Вересень місяць привів  у ІІ молодшу групу цикл  занять з  розвитку мовлення  на тему: «Дари осені».

Мета занять було розширювати уявлення дітей про довкілля — фруктовий сад на території дитячого садка; учити розпізнавати фрукти та овочі за кольором, формою, смаком. Розвивати вміння знаходити один предмет серед  інших, тактильні й смакові відчуття, сприйняття, пам’ять. Виховувати цікавість до навколишнього світу природи.

Оскільки для дошкільників провідною діяльністю є гра, то і знання вони засвоюють за допомогою ігор, тому вихователь Цирдя М.М. організувала цикл занятть  у формі   дидактичних  ігор:  «Ходить осінь по саду», «Впізнай за смаком», «Ходить гарбуз по городу», «І в саду, і на городі», під час яких  діти з цікавістю визначили зміни у природі,  познайомились з багатою різноманітністю фруктів та овочів, впізнавали фрукти  за смаком. Яскравий дидактичний матеріал, музичний супровід, фізкультурні хвилинки, зробили  заняття цікавими та пізнавальними.