У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.
Кожен учасник ЗНО  має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
• Українська мова і література
• Історія України
• Біологія
• Географія
• Фізика
• Хімія
• Англійська мова
• Іспанська мова
• Німецька мова
• Російська мова
• Французька мова
Характеристики тестів із усіх предметів і критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua/) в розділі «Підготовка до ЗНО».

Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту)

Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.

Проведення ДПА та ЗНО – 2015

24 квітня 2015 року всі випускники одинадцятих класів складатимуть тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Результати тесту також будуть враховуватися, як державна підсумкова атестація з цього предмета.
         За виконання тесту з української мови та літератури випускники отримають дві оцінки. Першу – за проходження державної підсумкової атестації за шкалою від 1 до 12 балів. Результат  визначатиметься на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови (базовий рівень). Другу оцінку – за складання ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів.
              Результати єдиного тесту з української мови і літератури будуть оголошені до 12 травня 2015 року.

Проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури є також обов’язковим і для переможців Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів вечірніх, екстернатних шкіл, шкіл-інтернатів, учнів навчальних закладів I-II рівня акредитації тощо.

Єдиний тест з української мови і літератури буде проведений у визначених пунктах тестування.

Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури включає 58 завдань, на виконання яких буде відведено 150 хвилин.

До тесту поглибленого рівня буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання. Випускник, який мав намір вступати до вищого навчального закладу і не склав зовнішнє незалежне тестування з української мови та літератури, не зможе далі складати незалежне тестування з інших предметів, які він вибрав під час реєстрації.