Обдарована дитина — дитина, яка вирізняється яскравими, очевидними, інколи визначними досягненнями або має внутрішні задатки для таких досягнень у певному виді діяльності. Обдарованість необхідно своєчасно виявити і розвивати. Дослідники стверджують, що багато надзвичайно обдарованих людей не реалізували своїх можливостей через несвоєчасне звернення уваги оточуючих на можливості у дитячому віці.
     Важливими характеристиками обдарованості є креативність,  здатність до творчості, наполегливість, працелюбність, динамізм…
Математика – наука, яка особливо потребує своєчасного пізнання. Дуже важливо є не «пропустити момент», в потрібний момент пояснити дитині важливість предмету і величезний зв'язок з навколишнім світом та життєвим шляхом людини. Саме цьому і присвячений проект «Математичний віночок».

Він полягає у створенні щомісячних шкільних газет, які оформленні математично обдарованими учнями початкової ланки. Математичні газети корисні не лише для учнів, які беруть участь у  випуску, але й для учнів, які їх читають. Тут можна дізнатись про зв'язок між математикою та інших предметів, поданні головні означення геометричних фігур, знаходження геометричних фігур у навколишньому світі. Читач може збагатитись математичними віршами, казками, загадками... Для учнів, створення газет стає цікавою діяльністю. В кожного виникає бажання перемогти, не відстати від товаришів, не підвести їх, показати всім, що він вміє і знає.

Вчитель математики

Басараба М. М.