Рятувальники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області постійно проводять профілактичну роботу з людьми щодо недопущення виникнення пожеж. Проте, попри всі зусилля рятувальників, чимало людей не роблять висновки з чужих помилок і вчаться лише на своїх. Найчастіше саме через власну необережність виникає трагедія, уникнути якої можна було б, якби люди дотримувалися елементарних правил безпеки.
     З початку 2014 року у Чернівецькій області сталося 588 пожеж. Основними причинами пожеж у зимовий період стають порушення правил експлуатації газо-, електрообладнання та пічного опалення, використання саморобних обігрівачів та пустощі дітей з вогнем. Так, лише за останні 2 тижні в області сталося 38 пожеж. Кожного громадянина, якого торкнулася біда, в майбутньому навіть не потрібно переконувати про важливість дотримання правил пожежної безпеки.
     Ось декілька порад, щоб не допустити трагедії.
     Поради користувачам електроопалювальних приладів:
- не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів та газових кухонних плит;
- у разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, чи вони  встановлені таким чином, щоб уникнути перекидання, обмежте доступ дітей;
- температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85ºС;
- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 1 м;
- не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
- уникайте перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроприлади значної потужності;
- не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок у запобіжниках електричного струму;
- якщо ж електроприлад загорівся, в жодному разі не гасіть його водою, адже вода добре проводить електричний струм. Відключіть прилад від електричного живлення (наприклад, виверніть електропробки). Повідомте до служби порятунку «101».
      Для уникнення нещасних випадків під час користування пічним опаленням необхідно дотримуватись основних вимог їх користування, зокрема:
- перевірити зовнішній стан печі, димових труб на наявність тріщин;
- дверцята топки і піддувала мають бути справними;
- на підлозі під топковими дверцятами необхідно прибити металевий лист розмірами 50 х 70 см;
- відстань від печі до стелажів, меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 70 см, а від топкових отворів – не менше  1,25 м;
- усі димові труби та стіни на горищі, в яких проходять димові канали, мають бути заштукатурені й побілені;
- золу та шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою і виносити в спеціально відведені місця;
- очищати димарі і печі від сажі слід перед початком опалювального сезону і не рідше одного разу на три місяці.
Категорично забороняється:
- залишати печі, що топляться, без нагляду, а також доручати нагляд дітям;
- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини (бензин, газ і т.і.);
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- розташовувати горючі речовини поблизу з піччю;
- допускати до експлуатації несправні печі.
   Шановні буковинці! Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких.