Вы здесь

Главная
  Залишається актуальною тематика заходів з історії та сучасності  нашої держави. Не слід забувати про такі сторінки нашої історії, як День пам’яті Героїв Крут.
  Щороку, 29 січня, українська громадськість відзначає День пам'яті героїв Крут. 97 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

   Cаме в цей день 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів 1-ї Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького та першої сотні новоствореного Студентського куреня, прийняли нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, намагаючись протистояти просуванню до Києва окупаційної армії та рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
  Тому, 29 січня  в НВК «Боянська гімназія»  відбулася година пам’яті «Пам'ять героїв Крут». Також переглянули фільм з історію нашої країни «На Аскольдовій могилі - український цвіт».

   

   Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.
     І сьогодні, майже через 100 років, Герої Крут надихають нових Героїв, які борються за свободу і цілісність України, є символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.