Проблема наркоманії в Україні становить серйозну небезпеку для подальшого розвитку нашого суспільства. Відтак, профілактика вживання психоактивних речовин підлітками належить до найпріоритетніших соціальних завдань, на вирішення яких мають бути спрямовані скоординовані зусилля загальноосвітніх навчальних закладів, медичних установ, силових структур та громадськості.
      Поширення вживання психоактивних речовин серед підлітків зумовлене тим, що певна частина учнівської молоді втрачає соціальні орієнтири, намагається дистанціюватися від реальності, отримувати лише матеріальні цінності, виявляє страх перед майбутнім. Несвоєчасне вирішення психологічних та навчально-виховних проблем призводить до загострення асоціальної поведінки, протиправних дій, вчинення злочинів.
      У НВК «Боянська гімназія» з 26 січня по 03 лютого учні 7-11 класів переглянули фільм «Чорно-біле кіно» з метою профілактики вживання психоактивних речовин серед учнівської молоді.  Ідея фільму полягає у тому, щоб показати школярам  дві сторони медалі та дати можливість зробити свій вибір. Сюжет фільму побудований на грі контрастів. У чорному кольорі  показано до чого призводить вживання алкоголю і наркотиків. У білому – якби могло бути, якби підлітки не спокусилися на шкідливі звички та зробили інший вибір. Зрозуміло, що фільмів про шкідливість наркотиків та алкоголю є багато. Але жоден з них суттєво не вплинув на поведінку молоді і проблем з підлітковим алкоголізмом та наркоманією не зменшилося. Особливістю ж цього проекту є те, що «Чорно-біле кіно» – це фільм для підлітків, про підлітків і знімають його теж підлітки. Тобто ми спробуємо по-новому, очима самих дітей показати глядачам ці проблеми і достукатися до сердець підлітків.

Після перегляду фільму з учнями провелося обговорення в колі однолітків разом з класними керівниками, практичним психологом та соціальним педагогом щодо вражень від фільму, переживань пов’язаних з його переглядом тощо. Під час дискусії в учнів виникло ряд запитань щодо впливу психоактивних речовин на організм, наслідки вживання та ризиків потрапляння у ситуації, які провокують їх вживання.
   За допомогою фільму «Чорно-біле кіно», ми пропонуємо молодій людині самій прийняти рішення, подаючи інформацію не у формі заборони, а як застереження, вказуючи при цьому шляхи вирішення проблем, що виникають.

Практичний психолог
                                                                                                Гарасим Г.В.