Природа залишає свій слід в душі дитини тому, що вона всебічно впли¬ває на всі її почуття. Радість викликає і яскраве сонце, і зелений листо-чок, і маленька  комаха, і велика тварина. Все нове в природі викликає у малечи велику цікавість. Світ великий, а дитина мала, і досвід ії обмежений. Але вона сама намагається дізнатися про те, що її цікавить. Тому ми, дорослі, повинні допомогти дитини отримати елементарні знання про природу, що відображають дійсність, які згодом стануть базою фор-мування матеріалістичного світогляду.
     Дитину потрібно вчити спостерігати, а не давати їй бездумно диви¬тись на природу, вчити розуміти природні явища, зв’язок між ними.
      На цьому тижні діти середньої групи «Сонечко»  почали дослідницьку роботу на тему: «Проростання цибулі».
       Мета: допомогти дітям встановити, що для росту рослин необхідні сприятливі умови: тепло, волога, світло; розвивати пізнавальну активність та практичну діяльність дошкільників, виховувати допитливість.
       Разом з вихователькою Горда О.І. діти  підготовили грунт та посадили цибулю. Залишилось   простежити , як вона проростатиме. В результаті праці  дітей на підвіконні у групі з'явиться  зелений город.