Боже великий, єдиний,

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни…

Уже традиційно у перші тижні листопада у НВК «Боянська гімназія» урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови.
   Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки,  цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.
    Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
   З метою залучення учнів до джерел української національної історії та культури, збереження та прищеплення українських традицій, осмислення себе частинкою великого українського народу 9 листопада для учнів початкових  класів була організована літературно-музична композиція  «Моя країна – Україна», в рамках якої учні мали змогу висловлювали своє щире ставлення до української мови та взагалі до  всього що зветься Україною.
Всі присутні радо вітали почесну гостю  – Українку, яка завітала  на свято з музичним подарунком.
   Цікавим у проведенні даного заходу було сплетіння українського віночка, в процесі якого учні дізнались, що український віночок - не просто прикраса, а й оберіг, «знахар душі». «Сестри» та «брати» Українки розповіли присутнім про символи квітів, які вплітали в давнину у віночок, а також про символи різнокольорових   стрічок, які  так само в’язалися до нього.
Крім цього, лунали й вірші про мову, бо вона є  найціннішим духовним багатством , у якому живе народ, передає з покоління в покоління мудрість і славу, культуру і традицію.
     Кульмінаційним моментом свята було  звишення  молитви до Бога за українську землю та український народ:
«Молимось, Боже єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки-щедроти
Ти на люд наш зверни».

На нашу думку, проведення даного заходу, було на користь дітям та змогло формувати в учнів  розуміння того, що Україна  – наша рідна країна, а українська мова - скарб, без   якого не може існувати ні народ, ні держава в цілому.

Вчитель початкових класів
НВК «Боянська гімназія»