Вы здесь

Главная
Щоб любити – треба знати,
а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну,
величну й багатогранну річ,
як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський)

     Щороку 9 листопада наш народ відзначає День української писемності та мови. Вшановуючи цей день, а також проводячи тиждень української мови в НВК «Боянська гімназія» проводився конкурс під назвою «Ігри патріотів» між учнями 7 та 8 класів. Семикласники та восьмикласники об΄єдналися у двох командах «Жовті»: Морар Аліна, Тома Дмитро, Лерку Марінела, Бота Ганна, Жалба Михайло та «Блакитні»: Дирда Марія, Матей Вероніка, Лерку Іван, Мигалчан Аєліта, Рабуляк Аліса.
     Як справжнім патріотам, гравцям запропонували пройти наступні тури:
1. «Інтелектуальна розминка».
2. «Склади та відгадай».
3. «Мудрість народу».
4. «Акторська майстерність».
5. «Станція розважальна».
       Між конкурсами проводилась музична гра «Серце співає» ( гравцям потрібно впізнати українську пісню та заспівати її) . Конкурсанти та вболівальники із задоволенням виконували пісні Ірини Федишин «Україна», «Пісню про рушник», «Одну калину» Софії Ротару, «Мову єднання» К. Бучинської.
      Учасники кожної команди продемонстрували свою високу ерудицію, довели, що володіють культурою слова. Тож можемо дати відповідь на запитання «Хто такий патріот?». Звичайно- це людина, яка любить свою Батьківщину, а значить і мову, людей, готова завжди прийти на допомогу тим, кому вона потрібна, готова служити інтересам держави, а державі потрібні розумні, духовно багаті громадяни.
Так наші учасники і вболівальники сьогодні довели, що знання мови і вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини. Таким чином вони можуть стати гідними громадянами України.

  

  

вчитель української мови та літератури
Бузей А. В.