В Україні з давніх-давен відзначали свято Миколая з особливим шануванням. Діти завжди з нетерпінням очікують ніч на 19 грудня. Адже саме в цей час на кришталевих санях їде до нас з неба Святий Миколай. Він не оминає жодної хатини, де живе дитина.
         З метою виховання поваги і любові до оточуючих, до Бога, доброти, щирості,  співчуття та милосердя до нужденних , 18 грудня   2015 року, у  НВК «Боянська гімназія»   відбулося свято Святого Миколая.
       Щоб створити гарний святковий настрій педагоги спільно з музичним керівником  та учнями початкових класів організували для дошкільнят  свято «У дитинства край поспішає Миколай».  Ангелики розповіли про історію улюбленого зимового свята, про Святого Благодійника, якого в народі іменують Великим Чудотворцем.  Лунали вірші, пісні на його честь. Миколай винагороджував дітей за старанність похвалою, цукерками та подаруночками.
       День Святого Миколая – не просто дарунки, цукерки, а вияв любові, доброти, милосердя до ближнього. Це – радість, яку відчувають і ті, хто дають, і ті, хто отримують.
   Є сподівання, що приємні враження  від святкового дійства залишать слід доброти  в дитячих серцях та допоможуть їм у майбутньому стати милосердними і чуйними громадянами України. Найприємнішим моментом свята завжди є отримання подарунків. Найменшим вихованцям Святий Миколай приніс ляльки і конструктор, в середню групу завітав з книжками і магнітними дошками, а дітям ІІ молодщої групи подарував рідкокристалічний телевізор.
        Приємним сюрпризом для дітей стали солодощі та іграшки, які Миколай залишив у кожній групі.