Вы здесь

Главная

А Весна іде, як фея, 
     В чарах шуму і пісень, 
     Біла, біла, як лілея, 
     В квітах яблунь і вишень. 
     (Олександр Олесь)

У НВК « Боянська гімназія» з 29.02. по 04.03.16 проводится тиждень початкових класів, організація якого має за мету  шанувати звичаї та традиції рідного краю щодо зустрічі весни , показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини . 

     Разом із потеплінням повітря відбувається потепління у душі, і так само, як ламається крига на річці, ламається крига, яка сковує людські серця. Весна обіцяє змінити все на краще, вона пророкує настання нових — кращих часів, і навіть  песимісти починають вірити у те, що негаразди та неприємності залишаться десь у минулому, що їх забере із собою Зима, яка вже минула, а весна разом із пахощами квітів принесе пахощі надії. 

    1 Березня –  традиційно святкується на наших землях і є специфічним лише румунського народу.

    

Мерцішор – весняний символ відродження природи. Переплетені ниточки символізують добро, здоров’я, надію, любов.  Ниточки чіпляються до маленької фіґурки – сердечка, зірки, жар-птиці, який приносить щастя в дім.  Мерцішори  різноманітні в дизайні, форм їх існує велика кількість. Але всі вони робляться строго двох кольорів: білий – колір пролісків, і червоний - колір крові .
В останній день березня Мерцішор знімають і обов'язково прив'язують на гілочку якоїсь рослини (дерева чи багаторічної квітки), щоб здйснились найзаповітніші мрії. 
    З цієї нагоди у нашій школі був організований і проведений  позакласний захід «Легенди про Мерцішор», який підготували учні початкових класів та вихованців ДП під крівництвом вчителів Боти В. М., Жук М. В. та Басараби Л. Т.

Діти були дуже задоволенні і дарували  мерцішори один одному як символ великої дружби.

Класовод Жук Л.В.