Здоров’я – найважливіша цінність не лише окремої людини, а й загалом усього суспільства. Щоб людина мала змогу піклуватися про своє здоров’я, про розвиток, вона повинна свідомо ставитися до життя як найважливішого дарунку природи. Тому формувати культуру здоров’я особистості, прищеплювати розуміння пріоритету здорового способу життя, надавати грунтовні знання про основи здоров’я потрібно дітям з раннього віку, щоб знання, вміння та навички перейшли у звичні, необхідні потреби.

Діти постійно перебувають у русі, вони – непосидьки. Саме ця непосидючість, прагнення рухатись допомагають малечі пізнавати навколишній світ. Тож фізична активність є запорукою повноцінного розумового, морального та творчого розвитку дитини. Саме тому основною метою педагогів дошкільного підрозділу НВК «Боянська гімназія» є формування в дітей свідомого ставлення до здорового способу життя як основи усіх подальших успіхів у формуванні особистості дитини.

Відкриття тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини у дошкільному підрозділі почали з «Днем здоров’я».

Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, спостереження, читання творів, прислів’їв та приказок про особливості характеру людей, бесіди.

Задля підвищення інтересу дітей до фізичної культури, стимулювання різноманітної рухової активності, вихователями було виготовлено і успішно використовується нестандартне фізкультурне обладнання, яке заохочує малят випробовувати свої сили, викликає позитивні емоції.

Особливу увагу у своїй роботі вихователі приділяють організації фізкультурно-оздоровчих заходів на прогулянці. Це фізкультурні комплекси, оздоровчий біг, рухливі ігри, самостійна рухова діяльність, міні-туристичні походи.

Позитивно впливає на здоров’я та фізичний розвиток дошкільнят ранкова гімнастика. Вона є одним із найважливіших компонентів рухового режиму, її організацію я завжди спрямовую на підняття  емоційного і м’язового тонусу дітей.

У батьківських куточках кожної групи висвітлюється інформація про особливості фізичного та психічного розвитку дітей різного віку, про особливості фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми даної вікової групи.