Вы здесь

Главная

  З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пасажирів, пішоходів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

       Вихователі  всіх вікових груп дошкільного підрозділу НВК «Боянська гімназія» на протязі дня під гаслом «Ми пішоходи та пасажири» поставили собі за мету ознайомити дітей з видами  транспорту, формувати у дошкільнят знання  правил дорожнього руху, виховувати бережливе ставлення до власного життя та життя оточуючих, культуру поведінки в громадських місцях.

       Вихователь І молодшої групи Нікорюк А.С. закріплювала  знання дітей про транспорт ,  дорожній рух та світлофор на заняттях  з аплікації та під час дидактичних іграх "Автомобілі", "Червоний і зелений".

      У другій молодшій групі вихователь Дирда Д.В. вчила  дітей розрізняти проїжджу частину дороги і тротуар; розуміти значення червоного і зеленого сигналів світлофора для пішоходів і машин;

Під час прогулянки   звернула  увагу дітей на рух людей по тротуарах, показала  місця переходу, знаки переходу, світлофор.

      Для дітей середньої групи вихователь Гирка Р.І. підготовила бесіду «Вулиці села» під час якої підкріпила знання дітей  з правил дорожнього руху, роботою світлофора, правил поведінки пішоходів на вулиці (додержуватися правого боку, переходити дорогу лише на переході при зеленому світлі світлофора). Ознайомила з роботою водіїв автобуса, тролейбуса, трамвая, порівнюючи  ці види транспорту між собою.

      Дітей старшої групи  вихователь Басараба Л.Т.  вчила правил дорожнього руху, вправляла  їх у додержанні цих правил: ходити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках; триматися правого боку, правильно переходити вулицю на переходах, йти на зелене світло; при червоному й жовтому світлі стояти, не гратися на проїжджій частині вулиці. Вихователь ознайомила  дітей з працею регулювальника, дорожніми знаками (пішохідне перехрестя, роздоріжжя, пункт харчування, телефон, місце стоянки, пункт медичної допомоги, поворот, проїзду немає), вчила орієнтуватись у них.

      При проведенні заходів  вихователі використовували  ілюстративні матеріали,  плакати «Безпека дитини» та «Правила дорожнього руху», картини, художні твори,  оформили куточок на тему: «Наш друг – Світлофор».

Запам'ятай ці правила дорожнього руху

Коли ти пішохід

1.Пішоходи ходять лише тротуарами тримаючись лише правого боку щоб не заважати зустрічним пішоходам.

2.За містом треба ходити узбіччям назустріч автомобілям, що рухаються, з тим, щоб вчасно побачити їх і поступитись дорогою.

3. Перехрестя - найнебезпечніше місце для пішоходів. Переходити перехрестя необхідно лише визначеними переходами.

4. Найнебезпечніше переходити дорогу підземними переходами.

5. Якщо підземних переходів немає, дорогу треба переходили в тих місцях, які означені лініями розмітки або дорожніми знаками.

6. До того, як переходити вулицю, спершу треба подивитися ліворуч. Якщо проїжджа частина вулиці вільна - можна йти.

7. Коли ти дістався середини вулиці, подивися праворуч. Якщо проїжда частина вільна - переходь.

8. Якщо ти не встигаєш перейти вулицю, обов'язково зупинися на острівці безпеки. В разі відсутності його - треба зачекати на лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямів. Вулицю, де відсутній пішоходний перехід, треба переходити від одного рогу до протилежного.

9. Під час переходу вулиці уважно стежке за сигналами світлофора.

10. Червоний колір означає: "Стій! Зупинися!"

11. Жовтий колір світлофора попереджає: "Увага! Приготуйся!"

12. Зелений колір світлофора подає команду: "Шлях вільний! Можна йти!"

Коли ти пасажир

1. Перебуваючи в автобусі, трамваї чи тролейбусі не заважай пасажирам заходити або виходити з транспорту.

2. Заходити треба через двері з написом "Вхід", а виходити - через двері з написом "Вихід".

3. Забороняється відволікати розмовами водія під час руху транспорту.

4. В громадському транспорті не можна перевозити вантажі, що мають неприємний запах або можуть забруднити пасажирів. Ні в якому разі не можна перевозити вибухонебезпечні або легкозаймисті речовини.

5. Пасажирові забороняється заважати під час зачинення або відчинення дверей, притулятися до них, а також визирати з вікон громадського транспорту.

6. Після виходу з трамваю, треба дістатися пішохідного переходу і тільки там переходити дорогу.

Обходити трамвай треба лише спереду.

Безпека на дорозі: поради на кожен день

1. Ніколи не перебігайте вулицю перед транспортом, що рухається.

2. Ніколи не влаштовуйте ігри біля транспорту, що стоїть у дворі, - в ньому можуть відмовити гальма.

3. Не чіпляйтесь за рухомий автотранспорт.

4. Не грайте в сніжки чи футбол на тротуарах і рухомій частині вулиці - навіть найдосвідченіший водій не в змозі одразу зупинити машину, особливо на слизький дорозі.

5. Не катайтеся на санчатах, лижах і ковзанах поблизу дороги.